Informacje

Ważne zmiany w dostępie do transportu i parkingu!

Zaczynając od 28 kwietnia, przechodzimy na sezon wysoki pełen przygód w Centrum Edukacyjno-Przyrodniczym Brama w Gorce! Chcielibyśmy poinformować, że w tym okresie darmowy transport oraz parking będą już niedostępne. Zapewniamy płatne parkingi z łatwym dostępem oraz wygodne opcje transportu, które bezproblemowo dostarczą Was do naszego ośrodka.
Te zmiany mają na celu ułatwienie dostępu i poprawę jakości spędzonego czasu w naszym pięknym zakątku. Z niecierpliwością czekamy na wasze liczne przybycie, aby razem celebrować nadejście wiosny w otoczeniu natury!

Parkingi

Waksmund

Parking ul. Kościelna

Parking zlokalizowany jest na ulicy Kościelnej w miejscowości Waksmund. Jest to parking niestrzeżony. Parking jest czynny codziennie od godziny 8 rano! Bilet parkingowy, można zakupić tylko na miejscu! Opłata jednorazowa za samochód osobowy to 20 zł. Do Bramy w Gorce prowadzi droga o długości 4 km.

Oferta transportu do Bramy w Gorce z parkingu w Waksmundzie!
Na parkingu w Waksmundzie u naszego partnera, jest możliwość zakupu jednorazowego przejazdu pod Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

Do wyboru są 2 rodzaje transportu:

  • Kolejka turystyczna "Ciuchcia" - 10 zł za osobę w jedną stronę
  • Bus ośmioosobowy - 10 zł za osobę w jedną stronę

Parking - Kościelna (Bus/Ciuchcia) - Google Maps

Strona parkingu w Waksmundzie - Kościelna


Parking ul. Na Równi

Parking zlokalizowany jest na ulicy Na Równi w miejscowości Waksmund. Jest to parking niestrzeżony. Można do niego dojechać z dwóch stron - od ulicy św. Floriana (zjazd w lewo z drogi wojewódzkiej w miejscowości Waksmund, przed remizą OSP) oraz od ulicy Na Równi - naprzeciwko Szkoły Podstawowej. Parking jest czynny codziennie w okresie wakacyjnym i w weekendy od godziny 9. Opłata jednorazowa za samochód osobowy to 20 zł. Parking zlokalizowany jest w odległości 4 km od Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

Na parkingu jest możliwość zakupu jednorazowego przejazdu pod Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce.

  • Jeep 8-osobowy - 10 zł za osobę w jedną stronę

Parking - Na Równi - Google Maps

Strona parkingu w Waksmundzie - Na Równi

Nowy Targ

Parking nad Długą Polaną

Parking znajduje się w dolinie Kowaniec, 200m za Wyciągiem Narciarskim Długa Polana w Nowym Targu. To ostatni parking pod lasem z bezpośrednim, bezpłatnym wejściem na szlak prowadzący do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Brama w Gorce (1,2km) oraz na Turbacz (6,5km). Parking jest płatny, monitorowany, w pełni zautomatyzowany i czynny całodobowo. Posiada miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, busów oraz autokarów.

Parking - Długa Polana - Google Maps

Strona parkingu w Nowym Targu - Długa Polana

Parking pod Długą Polaną

Parking pod Długą Polaną znajduje się w Nowym Targu, w pobliżu wejścia na szlaki turystyczne prowadzące na Turbacz. Pozostaw samochód na parkingu, a pozostałą drogę 1,5 km pokonaj pieszo, aż dotrzesz do Bramy w Gorce.

Parking - Długa Polana - Google Maps


Informacja dla osób niepełnosprawnych

Osobom niepełnosprawnym/korzystającym z wózków inwalidzkich zalecamy skorzystanie z parkingów w Waksmundzie oraz systemu dowozu do Centrum.
Dla osób niepełnosprawnych które mogą mieć trudności ze skorzystaniem z transportu zbiorowego, istnieje możliwość bezpośredniego dojazdu do Centrum ul. Gorczańską z Waksmunda. Jednak należy to zgłosić drogą emaliową na adres biuro@bramawgorce.com, co najmniej dzień wcześniej, samochód musi być oznakowany jako pojazd osoby niepełnosprawnej. Do dyspozycji osób niepełnosprawnych mamy również wózek inwalidzki z napędem elektrycznym, który ułatwi zwiedzanie Centrum. Chęć skorzystania z niego należy zgłosić w kasach obiektu lub wcześniej na podany wyżej adres e-mail biuro@bramawgorce.com.


Przydatne linki

Wizytówka Bramy w Gorce - Google Maps

Mapa interaktywna - Google Maps

Mapka

Informacje dotyczące dojazdu do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Brama w Gorce z Waksmunda lub Nowego Targu korzystając z parkingów naszych partnerów znajdziesz pod mapą.