Współpraca - dla prasy oraz partnerów

Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce to miejsce, w którym gorczańska przyroda i kultura stają się bliskie i olśniewają swoim bogactwem.


Na spacer składają się tutaj najdłuższa w Polsce ścieżka wśród drzew wyprowadzająca turystów z poziomu runa leśnego aż po korony drzew. Można je podziwiać z jednej z dwóch wież widokowych, które znajdują się na trasie wycieczki. Podczas wycieczki podchodzicie łagodną aleją, która wznosi się kilkanaście metrów nad ziemią w najwyżej położonym miejscu.

Warto zajrzeć również pod ziemię - dzięki wizycie w tunelu z ekspozycją poświęconą geologii i mieszkańcom jaskiń poznacie nieco mniej znane oblicze Gorców.

Trasa kończy się w multimedialnym pawilonie edukacyjnym, gdzie przyrodę naszych gór możecie dotknąć, poczuć, poznać jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. W tym miejscu spotkacie się również z kulturą pasterską, która jest nieodłącznym elementem krajobrazu Gorców. Zajrzycie do bacówki, dotkniecie owczej wełny a nawet możecie wcielić się w rolę pasterskiego owczarka. Ciekawy film o Gorcach i okolicach obejrzycie w kinie, które również znajduje się w pawilonie.

Na terenie Centrum znajdują się dwie kawiarnie serwujące znakomite napoje i domowe ciasta, a także grillowisko, w którym można zorganizować posiłek na koniec zwiedzania.

Dojazd do Centrum możliwy jest zarówno od strony Nowego Targu - parking Długa Polana, jak i od strony Waksmundu - parkingi przy ul. Na Równi i ul. Kościelnej. Z tego drugiego miejsca do Bramy w Gorce kursują busy, a także kolejka turystyczna.

Brama w liczbach

 
Długość ścieżki: 1300 m
Wysokość wież widokowych: 17 i 35 m
Podziemny tunel: 40 m
Pawilon edukacyjny: 300 m2

Dodatkowych informacji udzielamy pod adresem marketing@bramawgorce.com